Інформація для батьків


Шановні батьки!

   Рада вітати Вас на сторінках мого блогу. Його мета об'єднати зусилля вчителя, батьків і дітей. Тут ви можете знайти багато корисної та цікавої інформації! Сподіваюся, що Вам сподобається!

Приємної подорожі сторінками блогу!




Корисні поради про те, як допомогти дитині

 досягти успіху в школі

   Дитинство закладає фундамент для майбутнього Вашої дитини. Саме зараз найкращий момент для батьків вплинути на успішність дитини у школі. Нижче Ви знайдете кілька способів допомогти своїй дитині досягти успіху в школі.
Виховуйте в дитині позитивне ставлення до школи.
Неприязнь до школи і шкільній атмосфері деякою мірою закладена в людській природі. Це може серйозно позначитися на успішності дитини в школі. Якщо людині подобається те, що він робить, він робить те, що йому подобається, тоді робота, по суті, перестає бути роботою, а стає улюбленим заняттям, що приносить задоволення. Потрібно в позитивному ключі розповідати дитині про школу і навчання, це допоможе розвинути позитивне ставлення до школи у свідомості дитини. Ніколи не кажіть, що отримання освіти – це дуже важко, чи що вчителі нікуди не годяться, постарайтеся зробити процес навчання веселим.
    Взаємодійте з дитиною.
Нормальне здорове спілкування дитини з батьками допомагає їй стати більш відкритою і більш охоче ділитися своїми думками і труднощами і разом шукати рішення. Деякі діти з великою неохотою роблять уроки. Їм ніколи не хочеться братися за домашню роботу самостійно, і батькам постійно доводиться "стояти у них над душею", змушуючи робити уроки. У таких випадках, правильно взаємодіючи зі своєю дитиною, Ви можете перетворити виконання домашнього завдання у веселе заняття. Ви можете розповідати один одному цікаві історії і ділитися своїми думками з приводу того чи іншого предмета.

     Донесіть до дитини ідею про цінності освіти.
 Перш, ніж допомагати дитині виконувати домашнє завдання або займатися разом чимось ще, пов'язаних з навчанням, можна в невимушеній обстановці обговорити з дитиною його майбутнє. Вам потрібно розповісти дитині про ті перспективи розвитку кар'єри, які Ви вважаєте найбільш сприятливими для неї, і послухати, що вона думає про це. Якщо у дитини вже сформувалися певні цілі, допоможіть їй усвідомити важливість одержання гарного утворення при досягненні цих цілей.
     Діліться думками і читайте дитині вголос.
Пам'ятайте, що для того, щоб допомогти своїй дитині, Вам не потрібно робити всі уроки за нього, а ретельно обговорити з ним всі моменти, перш ніж він самостійно зафіксує все це на папері. Це буде свого роду повторенням пройденого і допоможе дитині краще засвоїти новий матеріал. Ще одним корисним прийомом є читання для дитини. Крім читання книг на задану тему, дуже важливо читати для розвитку загального кругозору та ерудиції дитини, що допоможе їй з легкістю орієнтуватися в будь-якій ситуації.
Уникайте порівнянь з іншими дітьми.
  Багато батьків мають звичку порівнювати свою дитину з іншими дітьми. Але їм необхідно усвідомлювати, що кожна дитина унікальна, і кожен виконує завдання по-різному. У кожної дитини є його власні навички та вміння, у відповідності з якими він виконує роботу. Змушуючи дитину бути схожим на інших, Ви лише демотивуєте і бентежите її. Подібна практика може призвести до того, що дитина остаточно втратить інтерес до навчання і не буде вчитися на власних помилках.
      Встановіть правила для належного навчання.
    Хоча рекомендується спілкуватися з дитиною якомога м'якше, необхідно встановити певні правила, які повинні досить суворо виконуватися, особливо в тому, що стосується часу, відведеного для домашніх завдань. Складіть розклад, який  рівномірно розподіляв би час між навчанням, іграми і позакласними заняттями. Ставте перед дитиною невеликі цілі, такі, наприклад, як виконання домашнього завдання за певний час, і придумайте нагороду за досягнення цієї мети. Якщо дитина дотримується розкладу і з успіхом виконує всі маленькі завдання, це допоможе розвинути у ній почуття дисципліни при досягненні будь-якої мети в майбутньому.
   Спілкування батьків та вчителів.
   Вчитель може з найбільшою точністю вказати Вам, в яких предметах Ваша дитина бездоганна, і які йому необхідно підтягнути. Оскільки з часом методи викладання змінилися, багато батьків не зовсім уявляють собі, що конкретно відбувається в школі, і не можуть допомогти дитині виконати те чи інше завдання. Ця проблема може бути вирішена тільки шляхом спілкування батьків і вчителя.

Це лише кілька ефективних способів допомогти своїй дитині досягти успіхів у навчанні. Ви можете зробити для дитини набагато більше, але для початку цього буде достатньо. Простягніть руку допомоги дитині, навіть якщо вона не так сильна у навчанні, і дайте їй можливість зробити своє майбутнє яскравим!


Правила ефективного спілкування з дітьми.


Правило 1. Слухаючи дитину, дайте їй зрозуміти і відчути, що ви розумієте її стан, почуття, пов'язані з тією подією, про яку вона вам розповідає. Для цього вислухайте дитину, а потім своїми словами повторіть те, що вона вам розповідала.
Ви "вб'єте відразу трьох зайців":
• дитина переконається, що ви її чуєте;
• дитина зможе почути самого себе як би з боку і краще усвідомити свої почуття;
• дитина переконається, що ви її зрозуміли правильно.
Поглинена у проблему чи ще чимось засмучена, людина звичайно втрачає відчуття перспективи. Уважно слухаючи, ми допомагаємо дитині розібратися в питанні, «переварити» проблему.
Правило 2. Слухаючи дитину, стежте за її мімікою і жестами, аналізуйте їх. Іноді діти запевняють нас, що у них все в порядку, але тремтяче підборіддя або блискучі очі говорять зовсім про інше. Коли слова і міміка не співпадають, завжди віддавайте перевагу міміці, виразу обличчя, пози, жестів, тону голосу.
Правило 3. Підтримуйте і заохочуйте дитину без слів. Посміхніться, обійміть, підморгніть,  кивайте головою, дивіться в очі, візьміть за руку.
Правило 4. Слідкуйте за тим, яким тоном ви відповідаєте на питання дитини. Ваш тон «говорить» не менш ясно, ніж ваші слова. Він не повинен бути глузливим. У вас може не бути готових відповідей на всі питання.
Правило 5. Заохочуючи дитину, підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість у тому, що він вам розповідає. Наприклад, запитайте: «А що було далі?» або «Розкажи мені про це...»

Як допомогти дитині добре вчитися в школі?

 Чи турбує Вас успішність Вашої дитини у школі? Яким способом допомогти дитині вдома, щоб вона стала краще вчитися? Читайте далі, адже ця стаття допоможе Вам усвідомити, яким чином Ви можете вплинути на успішність дитини.

    Успішність дитини в школі багато в чому залежить від батьків. Хоча дитина проводить велику частину часу за навчанням саме в школі, тим не менше, батьки взмозі істотно допомогти своїм дітям досягти успіху в навчанні. Участь батьків у процесі навчання вносить великий внесок у розвиток шкільних успіхів дитини. Вони знають своїх дітей краще, ніж хто-небудь, а значить, їм добре відомі всі їх сильні і слабкі місця. Саме це є головною зброєю батьків. Маючи близькі, теплі відносини зі своїми батьками і повністю на них покладаючись у всьому, дитина щиро вірить в те, що батьки можуть бажати їй тільки добра, і все, що вони роблять, - найкраще.




Рекомендації батькам щодо розвитку читацького інтересу у дітей

1. Прищеплюйте дитині інтерес до читання з раннього дитинства.
2. Купуйте книги, вибирайте книги яскраві по оформленню і цікаві за змістом.
3. Систематично читайте дитині. Це сформує у неї звичку щоденного спілкування з книгою.
4. Читайте вголос з дитиною не менше 10 — 15 хвилин в день.
5. Хваліть дитину за читання.
6. Обговорюйте прочитану дитячу книгу серед членів своєї сім'ї.
7. Розповідайте дитині про автора прочитаної книги.
8. До або під час читання книги з'ясуйте значення важких або незнайомих слів.
9. Якщо ви читаєте дитині книги, намагайтеся перервати читання на самому цікавому епізоді.
10. Згадуючи з дитиною зміст раніше прочитаного, навмисно його перекручуйте, щоб перевірити, як він запам'ятав раніше прочитаний текст.
11.Запитуйте, чим сподобалася книга дитині, що нового вона з неї дізналася.
12. Попросіть дитину розповісти про головного героя, подію.
13. Які слова або вирази запам'яталися?
14. Чому вчить ця книга?
15. Запропонуйте намалювати картинку до найцікавішого уривку з книги або вивчити його напам'ять.
16. Рекомендуйте своїй дитині книги свого дитинства, діліться своїми дитячими враженнями від читання тієї чи іншої книги, порівнюйте ваші і його враження.
17. Влаштовуйте вдома дискусії за прочитаними книгами.
18. Купуйте, по можливості, книги авторів, яких любить дитина, зробіть його особисту бібліотеку.
19. Виховуйте дбайливе ставлення до книги, демонструючи книжкові реліквії своєї сім'ї.
20. Даруйте дитині книги з дарчим написом, теплими побажаннями.
Через роки це стане щасливим нагадуванням про рідну домівку, дорогих і близьких людей. Процес читання для дітей стане цікавим, якщо в ньому будуть використані ігри, в ході яких навчання читання буде йти невимушено і весело. Величезну роль відіграють і вечори сімейних читань, наповнені живим, розумним словом. Під час читання батьки зближуються з дітьми, відкриваються для них з іншого боку.